KR-5R5H104-R-T
KR-5R5H104-R-T Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H
Tolerance: -20%, +80%
Packaging: Tray
Package / Case: Axial, Can - Horizontal
Size / Dimension: 0.453" Dia (11.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 75Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Capacitance: 100 mF
Voltage - Rated: 5.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KR-5R5H104-R-T Eaton - Electronics Division
Description: CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H, Tolerance: -20%, +80%, Packaging: Tray, Package / Case: Axial, Can - Horizontal, Size / Dimension: 0.453" Dia (11.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 75Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Capacitance: 100 mF, Voltage - Rated: 5.5 V.
Weitere Produktangebote KR-5R5H104-R-T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KR-5R5H104-R-T KR-5R5H104-R-T Hersteller : Eaton Electronics eaton_kr_supercapacitors_coin_cells_data_sheet-1608770.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors .1F 5.5V EDLC Coin Cell HORZ