KRP-C-1000SP
KRP-C-1000SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1008-krp-c-601-2000.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1KA 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 1kA
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: L
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 300 V
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KRP-C-1000SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 1KA 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 1kA, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: L, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 300 V.
Weitere Produktangebote KRP-C-1000SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KRP-C-1000SP Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1008_KRP-C_601-2000-349636.pdf Industrial & Electrical Fuses 1000A