KRP-C-801SP
KRP-C-801SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1008-krp-c-601-2000.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 801A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 801A
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KRP-C-801SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 801A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 801A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: L, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.