KRP-CL-400
KRP-CL-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1016-krp-cl.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 400A 600VAC CYLINDR
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 400A
Class: L
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KRP-CL-400 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 400A 600VAC CYLINDR, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Class: L, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Voltage Rating - AC: 600 VAC.