Produkte > UNITED CHEMI-CON > KTF251B105M55NLT00
KTF251B105M55NLT00
KTF251B105M55NLT00 United Chemi-Con
unitedchemicon_unchs01155_1-1991442.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 250V 20% X7R 1000 Temp Cycles
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KTF251B105M55NLT00 United Chemi-Con
Description: CAP CER 1UF 250V X7R 2220, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.110" (2.80mm), Capacitance: 1 µF.
Weitere Produktangebote KTF251B105M55NLT00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KTF251B105M55NLT00 KTF251B105M55NLT00 Hersteller : Chemi-Con NTS_NTF_Series_E1002W.pdf Description: CAP CER 1UF 250V X7R 2220
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Capacitance: 1 µF