Produkte > UNITED CHEMI-CON > KZE50VB151M10X12LL
KZE50VB151M10X12LL
KZE50VB151M10X12LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 61 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 391.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 979 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details KZE50VB151M10X12LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 61 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 391.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 979 mA @ 100 kHz.