Produkte > UNITED CHEMI-CON > KZE63VB391M12X25LL
KZE63VB391M12X25LL
KZE63VB391M12X25LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 31 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 950 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.9 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details KZE63VB391M12X25LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 31 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 950 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.9 A @ 100 kHz.