L-15W40NGV4E
L-15W40NGV4E Johanson Technology Inc.
johanson-wirewound-inductors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 40NH 500MA SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 40 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L-15W40NGV4E Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 40NH 500MA SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Q @ Freq: 60 @ 500MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 40 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.