L02011R5BHSTR\500 KYOCERA AVX
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 1.5NH 250MA 500 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1nH
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 7 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant: 23GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 450 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm)
Inductance: 1.5 nH
Current Rating (Amps): 250 mA
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details L02011R5BHSTR\500 KYOCERA AVX
Description: FIXED IND 1.5NH 250MA 500 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1nH, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Q @ Freq: 7 @ 450MHz, Frequency - Self Resonant: 23GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 450 MHz, Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric), Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm), Inductance: 1.5 nH, Current Rating (Amps): 250 mA.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
L02011R5BHSTR\500 | Hersteller : KYOCERA AVX |
RF Inductors - SMD 1.5nH |
auf Bestellung 4977 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: FIXED IND 1.5NH 250MA 500 MOHMPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±0.1nH Package / Case: 0201 (0603 Metric) Size / Dimension: 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Unshielded Type: Thin Film Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 500mOhm Max Q @ Freq: 7 @ 450MHz Frequency - Self Resonant: 23GHz Material - Core: Non-Magnetic Inductance Frequency - Test: 450 MHz Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric) Height - Seated (Max): 0.011" (0.28mm) Inductance: 1.5 nH Current Rating (Amps): 250 mA |
auf Bestellung 13914 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
L02011R5BHSTR/500 | Hersteller : AVX Corporation |
auf Bestellung 450 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
L02011R5BHSTR500 | Hersteller : AVX |
Fixed Inductors 1.5nH |
| L02011R5BHSTR500 | Hersteller : KYOCERA AVX Components |
Inductor RF Chip Thin Film Multi-Layer 0.0015uH 0.1nH 450MHz 7Q-Factor Non Magnetic 0.25A 0.5Ohm DCR 0201 T/R |