Produkte > NKK SWITCHES > LB15WKG01-5D24-JD
LB15WKG01-5D24-JD
LB15WKG01-5D24-JD NKK Switches
LB_Series_Standard_Panel_Seal_Pushbutton.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPDT
Type: Standard, Illuminated
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Round, Button
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (Amber Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 121 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LB15WKG01-5D24-JD NKK Switches
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Amber, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Round, Button, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (Amber Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote LB15WKG01-5D24-JD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LB15WKG01-5D24-JD LB15WKG01-5D24-JD Hersteller : NKK Switches LBpanelSealIlluminated-21531.pdf Illuminated Pushbutton Switches ON(ON)BLK PNL SL 24V AMBR LED CLR/AMB CAP