Produkte > NKK SWITCHES > LB16CGG01-5D24-JD
LB16CGG01-5D24-JD
LB16CGG01-5D24-JD NKK Switches
lbsnapinilluminated.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: STD SIZE PUSHBUTTON/ILLUMINATED/
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 50°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Illumination Type, Color: LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Clear (Amber Filter/Diffuser)
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V
auf Bestellung 2061 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LB16CGG01-5D24-JD NKK Switches
Description: STD SIZE PUSHBUTTON/ILLUMINATED/, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: SPDT, Type: Standard, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 50°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Illumination Type, Color: LED, Amber, Illumination Voltage (Nominal): 24 VDC, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Clear (Amber Filter/Diffuser), Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.