Produkte > SIEMENS > LCE00C007240A
LCE00C007240A
LCE00C007240A Siemens
a763c8fe2dca2caf2277817e1d4c8329b8edd3a4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,7N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-NO (7 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE00C007240A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,7N, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 230 ~ 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 7PST-NO (7 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.