Produkte > SIEMENS > LCE00C010208A
LCE00C010208A
LCE00C010208A Siemens
6fbb5e5e45952a41e6f7469ed93fdbb072669785.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,10
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max