Produkte > SIEMENS > LCE00C011208A
LCE00C011208A
LCE00C011208A Siemens
1e9e7d95b48cf9cf04d6cd65de2d9117788922a3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,11
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max