Produkte > SIEMENS > LCE00C011240A
LCE00C011240A
LCE00C011240A Siemens
a4febe0dec1a39fffa3535f22180b213a708b0a5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,11
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max