Produkte > SIEMENS > LCE00C012240A
LCE00C012240A
LCE00C012240A Siemens
676fda17c2d1acfeca09e729b31be82c1cd73ad6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,0NC,12
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max