Produkte > SIEMENS > LCE00C101120A
LCE00C101120A
LCE00C101120A Siemens
bab23cca4b703fb9404c1ff5822209aba47667df.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,1NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-1NO/1NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max