Produkte > SIEMENS > LCE00C101208A
LCE00C101208A
LCE00C101208A Siemens
4cc7978c97d3d573b487f3abea12db486b504204.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,1NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-1NO/1NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max