Produkte > SIEMENS > LCE00C110208A
LCE00C110208A
LCE00C110208A Siemens
bd8611a46275d9a0c02396d5ed6ef13606b89f43.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,1NC,10
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-10NO/1NC (10 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max