Produkte > SIEMENS > LCE00C201208A
LCE00C201208A
LCE00C201208A Siemens
6e5d5786c03fbd5b506b7dc2bcc1d3e190207412.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max