Produkte > SIEMENS > LCE00C201277A
LCE00C201277A
LCE00C201277A Siemens
343988c047e011e65fc29be42602c58dc2bfa3da.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-1NO/2NC (1 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC