Produkte > SIEMENS > LCE00C202240A
LCE00C202240A
LCE00C202240A Siemens
71b38ddd8c77df077dee4dcc628c8d46b3991363.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max