Produkte > SIEMENS > LCE00C202277A
LCE00C202277A
LCE00C202277A Siemens
151b4d278e79835d27f591ce14ec1e5e298b9465.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,2N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC