Produkte > SIEMENS > LCE00C202480A
LCE00C202480A
LCE00C202480A Siemens
eab3a6e4552821c32e13448c4b7f71634b45536b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max