Produkte > SIEMENS > LCE00C203120A
LCE00C203120A
LCE00C203120A Siemens
783ca7acbcabce975a89562bceccaffa9a4b2c5a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,3N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-3NO/2NC (3 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max