Produkte > SIEMENS > LCE00C204120A
LCE00C204120A
LCE00C204120A Siemens
cf8261b93d0af6483ff60bca5dec6474e21c8a96.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,4N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max