Produkte > SIEMENS > LCE00C204347A
LCE00C204347A
LCE00C204347A Siemens
f50015f49f637386426fe88b0f530350c2c9a01f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,4N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC