Produkte > SIEMENS > LCE00C207480A
LCE00C207480A
LCE00C207480A Siemens
72e9bc2e4e058f54953a5f223eb83cc1cfb4ed25.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,7N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-7NO/2NC (7 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max