Produkte > SIEMENS > LCE00C208208A
LCE00C208208A
LCE00C208208A Siemens
b950d91d86e335ae97366f0e23b705aea8d36e63.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,8N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max