Produkte > SIEMENS > LCE00C210208A
LCE00C210208A
LCE00C210208A Siemens
bb5524353afe43671883f00dc916bfaa33838285.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,2NC,10
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 13PST-11NO/2NC (11 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max