Produkte > SIEMENS > LCE00C305480A
LCE00C305480A
LCE00C305480A Siemens
9d6ad62790c1a1efc719df62840c581c679434c9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,5N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-5NO/3NC (5 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max