Produkte > SIEMENS > LCE00C306480A
LCE00C306480A
LCE00C306480A Siemens
7f2aa72fb605fcb30ec0843db17a8027f83b4658.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,6N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-6NO/3NC (6 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max