Produkte > SIEMENS > LCE00C307240A
LCE00C307240A
LCE00C307240A Siemens
33dbe060f8f786e4cd343cdb97bb5a3d4859e8d4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,3NC,7N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-7NO/3NC (7 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max