Produkte > SIEMENS > LCE00C401120A
LCE00C401120A
LCE00C401120A Siemens
3edc84c6dcabbb85a0715640b7204fdd3e3a8ea5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max