Produkte > SIEMENS > LCE00C401240A
LCE00C401240A
LCE00C401240A Siemens
dace4c4c5cf40081b9ed161881e9933bd22998c4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max