Produkte > SIEMENS > LCE00C401347A
LCE00C401347A
LCE00C401347A Siemens
94c545d0b1f48d4ea0451d5fdfa22f06f3d10008.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,1N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-1NO/4NC (1 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC