Produkte > SIEMENS > LCE00C402347A
LCE00C402347A
LCE00C402347A Siemens
4be0989966e8873aa6949c5754da49c39b4f3233.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,2N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-2NO/4NC (2 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC