Produkte > SIEMENS > LCE00C402480A
LCE00C402480A
LCE00C402480A Siemens
2c8ebe493077ab1c5a4ffefaa096e6bb5d899269.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 460 ~ 480VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-2NO/4NC (2 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max