Produkte > SIEMENS > LCE00C403120A
LCE00C403120A
LCE00C403120A Siemens
b0112ec930e1be5c83fd4797f0d1d020535be8b3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,3N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-3NO/4NC (3 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max