Produkte > SIEMENS > LCE00C403208A
LCE00C403208A
LCE00C403208A Siemens
ad9aad8e023b4c0ff6c4d6ad26be1ebc45a30ec3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,3N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 7PST-3NO/4NC (3 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max