Produkte > SIEMENS > LCE00C408120A
LCE00C408120A
LCE00C408120A Siemens
76d702aeecbcc75ec03d40143a742f71c8db2f09.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,8N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-8NO/4NC (8 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max