Produkte > SIEMENS > LCE00C408277A
LCE00C408277A
LCE00C408277A Siemens
99d86d016be42a785f46a5893b3ad1476e84826e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,4NC,8N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-8NO/4NC (8 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC