Produkte > SIEMENS > LCE00C503277A
LCE00C503277A
LCE00C503277A Siemens
8a2db44a6165bc61dd95d64bcf8b9f15dfdd4d5b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,5NC,3N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-3NO/5NC (3 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC