Produkte > SIEMENS > LCE00C504240A
LCE00C504240A
LCE00C504240A Siemens
17297d8b5dbfb8e099660dd9359403cc70ae2669.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,5NC,4N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max