Produkte > SIEMENS > LCE00C506277A
LCE00C506277A
LCE00C506277A Siemens
6437394231447683df0d9bc8ef1eed7d30d6263e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,5NC,6N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 11PST-6NO/5NC (6 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC