Produkte > SIEMENS > LCE00C600024A
LCE00C600024A
LCE00C600024A Siemens
14fbb2a891c8d1074465c6fd5bf803c8de5c683b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,6NC,0N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NC (6 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LCE00C600024A Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,6NC,0N, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NC (6 Form B), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC.