Produkte > SIEMENS > LCE00C701208A
LCE00C701208A
LCE00C701208A Siemens
2dfa8a50a20b103aea08e2553e01385cb6002684.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,7NC,1N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200 ~ 208VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-1NO/7NC (1 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max