Produkte > SIEMENS > LCE00C702240A
LCE00C702240A
LCE00C702240A Siemens
992a6eddd6320442798219480e8fc860564c8938.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,7NC,2N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 230 ~ 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 9PST-2NO/7NC (2 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max