Produkte > SIEMENS > LCE00C800120A
LCE00C800120A
LCE00C800120A Siemens
831a81e543c615450ba95b7679397c106542f76e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,8NC,0N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115 ~ 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 18PST-10NO/8NC (10 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max