Produkte > SIEMENS > LCE00C800347A
LCE00C800347A
LCE00C800347A Siemens
d1d025836b55661141d982797850e0a3044c9151.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,LTG,EH,OPEN,30A,8NC,0N
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 347VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 18PST-10NO/8NC (10 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 295 VAC